Usługi

Zakres usług

Kontrola zdrowia Twoich zębów – każdy dorosły pacjent, niezależnie od tego czy jest dumnym posiadaczem własnych  zębów czy użytkuje doskonałe  i wygodne protezy, powinien przyjść na kontrolę stomatologiczną raz na pół roku. Dzieci, z racji tego, że zęby mleczne są słabsze od stałych, należy przyprowadzać do dentysty raz na kwartał.

  1. likwidowanie nadwrażliwości zębów – jeżeli zjedzenie kiszonego ogórka albo zimnej przekąski staje się „drogą przez mękę” to najwyższy czas  pokryć szyjki zębów specjalnym  lakierem, albo wetrzeć w  nie specjalną pastę.
  2. usunięcie kamienia – kamień nazębny jest częstą  przyczyną paradontozy, należy się go pozbywać co pół roku. Jego odkładanie może powodować też bolesne zapalenie dziąseł.
  3. lakierowanie fluorem (fluoryzacja) to najlepszy sposób na jak najdłuższe zachowanie zdrowych zębów. Profilaktyka fluorowa w postaci lakierów wskazana jest co 6 miesięcy.
  4. lakowanie (uszczelnianie) bruzd – wypełnienie lakiem  kompozytowym  zagłębień  na powierzchni żującej zdrowych zębów. Głównie lakowaniu poddaje się „szóstki” z racji ich wczesnego wyrzynania się i słabszego zmineralizowania. W zalakowanych bruzdach  nie zalegają resztki pokarmów co pomaga chronić ząb przed próchnicą. Lakować możemy wszystkie fizjologiczne zagłębienia zębów stałych. Ważne jest aby uczynić to jak najwcześniej po wyrżnięciu się zęba.
  5. wybielanie zębów – proponuję swoim pacjentom  kilka metod wybielania dostosowanych do ich  wieku i indywidualnych potrzeb.
  1. stosuję znieczulenie miejscowe zawsze gdy może wystąpić ból lub na każde życzenie pacjenta.
  2. wypełnienia(plomby) – do wypełnień używam  materiałów kompozytowych, światłoutwardzalnych, przeważnie niemieckiej firmy Heraeus Kulzer oraz japońskiej GC. Dzieciom spodobają się z pewnością kolorowe plomby kompomerowe (wydzielają fluor).
  3. leczenie kanałowe (endodontyczne) – gdy bakterie próchnicowe zaatakują miazgę zęba (tzw. nerw) lub gdy z innych przyczyn nie można zachować jego żywotności konieczne jest leczenie kanałowe zęba.

Wyrwanie zęba – usunięcie zęba to dla mnie ostateczność, zawsze najpierw próbuję go wszelkimi możliwymi środkami uratować. Trzeba pamiętać, że nawet najlepsza i najdroższa proteza nie zastąpi własnego uzębienia.

Uzupełnienie brakujących zębów. Ponieważ każdy brakujący ząb można uzupełnić na różne sposoby, proponuję więc pacjentom  duży wybór indywidualnie dobranych uzupełnień protetycznych, stałych bądź ruchomych

Profilaktyka ortodontyczna. Rozwojowi wady zgryzu można zapobiec już od najmłodszych  lat. Proponuję więc swoim małym  pacjentom  leczenie aparatami miofunkcyjnymi, dzięki którym ich zgryz będzie rozwijał się prawidłowo co zaowocuje pięknym uśmiechem.

Wiele z w/wym. zabiegów wykonujemy dla dzieci w ramach podpisanej umowy z NFZ.